Bractwo Rycerskie "Fidei Defensores"


  • Index
  •  » Zbroje
  •  » Dziwactwo i pytanie w związku z nim.

#1 2008-05-10 15:06:40

Bard

Kobold

9258906
Zarejestrowany: 2008-05-08
Posty: 41
Punktów :   
WWW

Dziwactwo i pytanie w związku z nim.

Ekchem... A więc. Czy ktoś (a właściwie to: Samuelu) wie(sz) co to kurde jest?:

http://img49.imageshack.us/img49/9059/img0069yk4.jpg
http://img353.imageshack.us/img353/7707/img0068yd2.jpg
http://img353.imageshack.us/img353/253/img0067aa3.jpg
http://img353.imageshack.us/img353/8927/img0066rc3.jpg

i z pisadłem dla porównania rozmiarów:

http://img158.imageshack.us/img158/126/img0065kj0.jpg


Dostałem to dawno temu, ale teraz może może się przydać (do historycznych odtwarzań pewnie nie, ale do treningów? kto wie...), więc pytam. A ty zapewne w swej nieskończonej yntelygęcjy znasz odpowiedź na to pytanie. (nie żebym nie miał swoich przypuszczeń, ale zapytać wolę, coby potem wyśmianym nie zostać)


I'm not a king
I'm just a bard
how can I trust
if there's good and bad

Offline

 

#2 2008-05-10 18:09:22

Kersten

Rycerz

9499498
Skąd: Festung Schweidnitz
Zarejestrowany: 2008-05-08
Posty: 51
Punktów :   

Re: Dziwactwo i pytanie w związku z nim.

Hehe

Jak zapewne się domyślasz, wygląda mi to na nagolennice (tylko dlaczego jedna?), na początku myślałem że to karwasz płytowy ale jak zobaczyłem że to takie wielkie (przy tym mazaczku) to zmieniłem zdanie.
Jeśli rzeczywiście się nie mylę i to nagolennica jest naprawdę to na treningi się przyda ale do rekonstrukcji historycznej nie bardzo... przynajmniej na pewno nie w XIII wieku. W XIV zresztą też sie nie przyda ;/
Ogólnie wygląda na grecką nagolennicę tylko że ta jest ze stali a Grecy mieli rynsztunek najczęściej z brązu.

A skąd masz taki fajny sprzęt?

Ostatnio edytowany przez Kersten (2008-05-10 18:11:30)


Niech staną się rycerzami ci, którzy wcześniej byli rozbójnikami. Niech obecnie prowadzą sprawiedliwą  walkę z barbarzyńcami ci, którzy poprzednio walczyli przeciw braciom i współrodakom...

Offline

 

#3 2008-05-10 18:49:56

Bard

Kobold

9258906
Zarejestrowany: 2008-05-08
Posty: 41
Punktów :   
WWW

Re: Dziwactwo i pytanie w związku z nim.

Mam 2, ale na sesje zdjęciowa się tylko jedna załapała, bo są takie same. Ja tam dalej jestem zdania, że to karwasz płytowy, może wygląda na wielki, ale w sumie na rękę mi wchodzi i wtedy jest od nadgarstka do łokcia i kawałek dalej, choć trochę za luźny jest. Aczkolwiek podejrzewam, że jakby mieć pomiędzy tym a ręką  przeszywke, to byłoby idealnie. Myślałem też o tym jako o nagolenicy, ale wolalbym wersję z karwaszem :F Mogę zabrać jedno w środę na spotkanie, to będzie można uważniej zbadać. Może jednak w końcu po latach kurzenia się, przyda się jednak do czegoś.

A mam stąd, że sam już nie pamiętam skąd. Dostałem kiedyś od kogoś chyba, a może ukradłem, bo mi sie spodobało? Ważne, że mam ;f


I'm not a king
I'm just a bard
how can I trust
if there's good and bad

Offline

 

#4 2008-05-10 21:15:41

Kersten

Rycerz

9499498
Skąd: Festung Schweidnitz
Zarejestrowany: 2008-05-08
Posty: 51
Punktów :   

Re: Dziwactwo i pytanie w związku z nim.

Hehe i taka odpowiedź mnie satysfakcjonuje

Wiesz ja nie wiem jak to duże jest w realu . Jak wymierzyłem sobie za pomocą Twojego markera to wyszło mi ze 20 cm za duże jak na karwasze, dlatego doszedłem do wniosku że to nagolennice, choć mnie także wydawało się zę to karwasze płytowe na początku


Niech staną się rycerzami ci, którzy wcześniej byli rozbójnikami. Niech obecnie prowadzą sprawiedliwą  walkę z barbarzyńcami ci, którzy poprzednio walczyli przeciw braciom i współrodakom...

Offline

 

#5 2008-05-11 13:00:04

Bard

Kobold

9258906
Zarejestrowany: 2008-05-08
Posty: 41
Punktów :   
WWW

Re: Dziwactwo i pytanie w związku z nim.

No cóż... w nagłym przypływie szaleństwa, postanowiłem to dokładniej przetestować. Znaczy owinąłem ręke materiałem (imitującym przeszywkę) założyłem to-to, po czym jebłem w to parę razy z całej siły (no... ale MOJEJ siły niestety...) miedzianą rurką, potem parę razy długim, solidnym grubym i twardym kawałem drewna zakończonym kawałkiem solidnej stali i... Absolutnie nic nie poczułem! Na tym niby karwaszu, również nie został żaden ślad, nawet ryski nie ma. Jeszcze się sprawdzi w środę, ktoś silniejszy ode mnie zaatakuje to jak bedzie na mojej ręce i sie przekonam czy faktycznie jest tak wesoło. Ale i tak widzi mi się, że ciosy można tym parować spokojnie na treningach. A że jak mówiłem, mam 2, wystarczy znaleźć jeszcze miecze i mogę przystąpić do pojedynku z kimśtam ;f Chyba, żeby ćwiczyć miedzianymi rurkami, mam 2 fajne, jedną mogącą służyć za półtoraka, drugą trochę krótką, ale jedynką być może chyba. Co wy (a właściwie :ty) na to?


I'm not a king
I'm just a bard
how can I trust
if there's good and bad

Offline

 
  • Index
  •  » Zbroje
  •  » Dziwactwo i pytanie w związku z nim.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mngames.pun.pl www.mat2011ps.pun.pl www.liga1on1.pun.pl www.opowiadaniasf.pun.pl www.gloriavictus.pun.pl