Bractwo Rycerskie "Fidei Defensores"


#1 2008-05-19 18:52:23

Kersten

Rycerz

9499498
Skąd: Festung Schweidnitz
Zarejestrowany: 2008-05-08
Posty: 51
Punktów :   

Cote czyli suknia spodnia.

Suknie spodnie czyli Cote szyte były z lnu. Najczęściej z dwóch kawałków lnu, + rękawy i kliny. Kliny zazwyczaj zaczynały się przy pasie (od pasa w dół). Ilość klinów wahała się od 2-4. Rękawy powinny być w miarę dopasowane. W żadnym wypadku nie mogą być bardzo luźne. Cote posiadały wycięcia z przodu i z tyłu w pasie. Wycięcie na głowę było zazwyczaj w serek.

To tak ogólnie o Cote. A tutaj przedstawiam wykrój Cote na osobę mojej postury (wykrój rysowany specjalnie pode mnie przez uroczą niewiastę z FREHA ) Ktoś o podobnej posturze może z niego skorzystać (np Siwy ), lub też można proporcjonalnie zmniejszyć/zwiększyć wymiary. Lada dzień będę brał się za szycie tej sukni, o skutkach poinformuję hehe
http://img147.imageshack.us/img147/6028/wykrj1om3.jpg


Niech staną się rycerzami ci, którzy wcześniej byli rozbójnikami. Niech obecnie prowadzą sprawiedliwą  walkę z barbarzyńcami ci, którzy poprzednio walczyli przeciw braciom i współrodakom...

Offline

 

#2 2008-05-19 22:17:32

Bard

Kobold

9258906
Zarejestrowany: 2008-05-08
Posty: 41
Punktów :   
WWW

Re: Cote czyli suknia spodnia.

Będziesz szył z tego lnu co już masz, czy zamawialiście coś i nic o tym nie wiem? TCI powodzenia w szyciu.


I'm not a king
I'm just a bard
how can I trust
if there's good and bad

Offline

 

#3 2008-05-19 22:35:22

Kersten

Rycerz

9499498
Skąd: Festung Schweidnitz
Zarejestrowany: 2008-05-08
Posty: 51
Punktów :   

Re: Cote czyli suknia spodnia.

Nom będę szył z tego niebieskiego Taka miła niewiasta zaoferowała mi pomoc i całkowicie dobrowolnie mi rozrysowała wykrój tak, żeby mi starczyło tego mojego lnu

Będę miał niebieską cote i będę wyglądaj jak prostak haha


Niech staną się rycerzami ci, którzy wcześniej byli rozbójnikami. Niech obecnie prowadzą sprawiedliwą  walkę z barbarzyńcami ci, którzy poprzednio walczyli przeciw braciom i współrodakom...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.konriom.pun.pl www.metin7.pun.pl www.bassparty.pun.pl www.costam.pun.pl www.guildblueice.pun.pl